Sumatic Vitamin Takviyesi Nedir?

Sumatic Türkiye Hakkında

Vitamin Takviyesi Nedir?

Cihazın içine eklenen vitaminler, "Resmi Gazete'de yer alan Türk Gıda Kodeksi'ne uygun olarak sulara ilave edilebilen C  vitaminini içerebilecek şekilde yasalara uygun olarak eklenmektedir. Vitamin dozajlama sistemi kullanılarak 1.000 / 0006 oranında arıtılan suya eklenerek, dışarıya vitaminli içecek olarak sunulmaktadır. Bu özel vitamin ve dozajlama sistemine "Sutamin" adı verilmiştir. Sutamin, cihaz içinde sıvı bir formda bulunur ve bir boru aracılığıyla dozajlama işlemi gerçekleştirir.

Sutamin'in tedarik edildiği ve üretiminin gerçekleştirildiği yer, Devlet üniversitesi olan Hitit Üniversitesi'dir. Sutamin'in Hitit Üniversitesi'nden alınmış özel spesifikasyon belgeleri, imalattan sorumlu Müdür ve firma yetkilisi Profesör Dr. Dursun Ali Köse tarafından imzalanmıştır.

Ek not: Sutamin içinde bulunan sitrik asidin sebebi; Sutamin, içeceğin katkı maddesi olarak üretilen askorbik asit (Vitamin C) ve sitrik asit (E330) içeriği içerir. Bu, Sutamin'in vitaminin daha uzun süre korunması, raf ömrünün artırılması veya dış etkenler nedeniyle bakteri üremesinin en aza indirilmesi amacıyla eklenmiştir. Bu belge de Hitit Üniversitesi tarafından onaylanmıştır.

Sumatic Türkiye Mobil Logo
Sumatic Türkiye whatsapp